Eylül Esintisi - ADALET BELDESİNDE SEÇİM KARARI

ADALET BELDESİNDE SEÇİM KARARI

-Sevgili Adalet Tanrıçası ve Müneccim başı bugün "Ev Sahibi" kişiliğin oylama yapılarak seçilmesi talebini görüşmek üzere burada toplandık. Sizin bu konudaki görüş ve öneriniz nelerdir? Odak noktasında Adalet Tanrıçası olduğuna göre sözü önce ona verelim derim.

- Herkese eşit söz ve oy hakkı tanımak adaletli olur diye düşünüyorum efendim. Ben seçimin yapılmasından yanayım.

-Ya sen Müneccim başı, bir kaşın havaya kalktığına göre anlaşılan o ki Adalet Tanrıçası ile hem fikir değilsin.

-Değilim efendim. Bakmayın siz havada uçuşan hak, hukuk, adalet çığlıklarına, en başta kendileri bu değerleri çiğneyecektir çünkü hiç biri ehliyet ve liyakat esasına göre değil, kendine ya da taraf olduğuna oy verecektir. Oylama bir zaman kaybından başka bir şey değil!

-Biraz ön yargılı yaklaşmadın mı meseleye Müneccim başı!

-Ben buna ön yargı değil, tecrübe diyorum efendim. Onlara bu yetkiyi verin sonra olacakları bir görün! Zaten hamlar, iyice kendilerini bir halt sanıp tepenize çıkacaklar!

-Gene de bu seçim yapılmalı, sonucuna da razıyım. Adalet Tanrıçası olarak bana vurulan bu "tepeden inme" damgasından son derece rahatsızım.

-Adalet olsun da varsın tepeden inme olsun! Sevgili Adalet Tanrıçası bizim Adalet Beldesinin kapısında ne yazıyor unuttun mu?

- "Yeter ki adalet olsun, isterse kıyamet kopsun" düsturumuz bu, ama gene de..

-Ama gene de ne? Adalet Tanrıçası inanamıyorum sana! Adalet gibi önemli bir konuda nasıl bu kadar tevekkel olabilirsin? Sistemin merkezinde Güneş var, Güneş de adaletin temsilcisi olan Terazi burcunda, bunu nasıl olur da yaban ellere teslim ederiz? Güneş söner! Güneş biter! O zaman da sistem çöker! Ortada ne sen kalırsın, ne ben, ne de diğerleri! Olmaz efendim! Adaleti bir avuç kendini bilmeze teslim edemeyiz.

-Sakin ol Müneccim başı, elbette adalet terazisini hoyrat ellere bırakamayız. Ama bunu yaparken de ibremiz gene adalet olmalı. Bir seçim yapmamız hem Adalet Tanrıçasını hem de diğerlerini rahatlatacaktır. Ben de seçimin yapılmasından yanayım, sen bir kez daha düşün ve kararını ver, birlikte hareket edelim.

-Benim karararım belli, bu seçimin yapılmasına karşıyım. Kusura bakmayın seçim tutanağına da şerh koymak durumundayım.

-Ne şerhi? Niye bu konuyu bu kadar abarttın doğrusu anlamakta zorlanıyorum.

-Şerh düşmeden ben bu tutanağı imzalamam bilmiş olun.

-Peki, buyur Müneccim başı yaz bakalım gerekçen neymiş!

-"Ehliyet ve liyakat esaslarına haiz olmayanların yer aldığı bu seçimi, adalet beldesinin dirliği ve düzeni açısından tehlikeli görüyorum. Sistemin merkezinin yitip gitmesi, sistemin top yekun iflasına yol açacağından bu seçim kararını doğru bulmuyorum"  İmza; Manyak Müneccim.

-Müneccim başı seçim yapmamız onlara taviz verdiğimiz anlamına gelmez. Hem oy kullanma esaslarını sen de bizim kadar biliyorsun. Onlardan birinin bu seçimi kazanması olası değil! Topyekun bir iflas durumu söz konusu olamaz.

-Seçimi kazanamasalar da güç kazanacaklar. Ben onlara bu kadar yüz verilmesini doğru bulmuyorum en ufak bir fırsat ele geçirdiklerinde hadlerini aşacaklardır. Bu seçimi en azından astroloji dersleri biraz ilerledikten sonra yapalım. Hamlıktan tamlığa uzanan yolda bırakalım azıcık pişsinler, aksi taktirde bu deli- bozuklar ortalığı karıştırmayı sürdürecektir. Siz ister kabul edin ister etmeyin sistemin top yekun iflası söz konusudur.

-Biz niye bu dersleri daha önce akıl edemedik Müneccim başı! artık seçimi daha fazla erteleyemeyiz. Her gün ayrı bir vukuat, her gün ayrı bir tantana Adalet Tanrıçasının canına okuyorlar. Önce bu gidişe bir dur diyelim sonrasına bakarız...

-Umarım geç olmaz...

-Anlamadım, ne dedin Müneccim başı

-Nasıl münasip buyurursanız dedim.

-Adalet Tanrıçası bu hafta sonu seçim yapılacağını sen hepsine duyur. Müneccim başı sen de seçim hazırlığını yap, yeni haftaya yeni seçim sonucuyla girelim.

-Açık mı yoksa gizli mi oylama yapılacak?

-Elbette gizli oylama. Her şey usulüne uygun, her şey adil bir şekilde yapılacak, oylar hepsinin gözü önünde açılıp sayılacak ve sonuç açıklanıncaya kadar kimse yerinden kıpırdamayacak. Şey... bir dakika... sanki kulağıma bir çocuk sesi geldi, siz de duydunuz mu?

- !!!!!  -  !!

- Demek ki bana öyle geldi...

(Devam edecek...)

ÖNCEKİ YAZI ZAMAN YENGEÇ İKEN... (3) SONRAKİ YAZI ZAMAN YENGEÇ İKEN... (4)
Astroloji Dersleri
Astroloji Dersleri
13.06.2022 16:36:44
21 Aralıkta Dünya Zorda mı!
21 Aralıkta Dünya Zorda mı!
20.12.2020 13:07:50
Sevimli Hayaletin Dansı
Sevimli Hayaletin Dansı
13.06.2020 17:09:16
Yorum Yazın