Eylül Esintisi - BAHAR SARHOŞLUĞU MU?  MERKÜR-NEPTÜN KAVUŞUMU MU?

BAHAR SARHOŞLUĞU MU? MERKÜR-NEPTÜN KAVUŞUMU MU?

Beynin sol yarı küresiyle bağlantılı ve bilişsel işlevler üzerinde etkili olan Merkür gezegeni 10.2.2019 tarihinde Balık burcuna geçti ve 18.2.2019 tarihinde Neptün ile kavuşum yaptı. 5.3.2019 tarihinde ise Merkür Balık burcunda geri gitmeye başladı. Merkür retrosu esnasında Güneş de Neptün ile kavuşum açısına başladı. Merkür 24.3.2019 tarihinde ikinci kez Neptün ile kavuşum açısına girdi ve 2.4.2019 tarihine kadar bu kavuşum etkisi sürecek. 28.3.2019 tarihinde ise Merkür ileri gitmek üzere duracak, 30.3.2019 tarihinden itibaren de ileri hareketine başlayacak. Merkür 17.4. 2019 tarihine kadar Balık burcunda kalacak. Bu yıl bahar yorgunluğunu daha kuvvetli hissedebilir ve bahar sarhoşluğundan daha geç ayılabiliriz. Kısa bir süre önce dünyanın çeşitli yerlerinde seller yaşandı. Neptün'ün Achemar (doğa olayları bilhassa su baskınları ile bağlantılı ) sabit yıldızı ile yaptığı kavuşum açısı bu su baskınlarında önemli bir rol oynadı. Ancak bunu bir fragman olarak görebilirsiniz. Asıl fırtına, kasırga, tayfun, sel ve su baskınları Merkür ileri harekete geçtiğinde start alabilir zira uzun bir süredir Okyanus ve fırtına tanrısı Poseidon ile hemhal olan Merkür topladığı suları yeryüzüne boşaltabilir. Merkür ve Neptün'ün yaklaşık 2 aya yayılan bu dağıtan, bulanıklaştıran ve belirsizlik yaratan enerjilerini içinde bulunduğumuz şu günlerde kuvvetli bir şekilde hissedebilir ancak ne olup bittiğini nisan ayının ikinci yarısında netleştirebiliriz.

Aslında Merkür ve Neptün'ün olumlu açılarında yüksek ilham ve imgelerle düşünme, bilinçdışı sembolleri idrak edebilme yeteneği, senaryo yazma ve kurgulama yeteneği, aura okuma, sezgisel düşünme, bütünsel (holografik) bakış açısı, zengin hayal gücü ve şairane ifadeler öne çıkar. Ne var ki zararlı ve düşük olduğu Balık burcunda yalpalayan Merkür'ün, kendi burcunda ferah feza seyreden Neptün karşısında eli oldukça zayıf. Buna kavuşum açısının çift yönlü doğasını da eklediğimizde tablo pek de iç açıcı olmayabilir. Söz konusu etkilerin bir kısmını şubat ayından bu yana deneyimlemiş olabilir, bir kısmını şu an deneyimliyor, bir kısmını ise deneyimleyecek olabilirsiniz...  Olası etkileri şöyle sıralayabilriz;

- İletişim sorunları (haberleşmede aksamalar, haberleşme aletlerinde bozulmalar, çarpıtılmış haberler, yanlış anlamalar, algı operasyonları)

- Dikkat dağınıklığı ve odaklanma zorluğu (sözleşme imzalama ve taahhüt altına sokacak işlemleri biraz ertelemekte yarar var)

- Kafa karışıklığı, düşünce dağınıklığı, gizli fikirler, zihin bulanıklığı,

- Dalgınlık ,unutkanlık, ihmalkarlık, şaşkınlık (kazlara dikkat)

- Yorgunluk, bitkinlik, fiziksel veya zihinsel tükenmişlik (aşırı uçta sürmenaj)

- Melatonin hormonun aşırı salgılanması,uyku hali, uyanma zorluğu, uyurgezerlik (araç kullanan veya tehlikeli aletlerle çalışanların mümkün mertebe dikkatli olmasında yarar var)

- Yalan, illüzyon, hipnoz, telkine yatkınlık, fügler=uzun süreli psikolojik kaçışlar, pusula ve rotanın şaşması, adres karışıklığı

- Aldatma ve aldanmalara, kandırma ve kandırılmalara meyil,

- Hile, entrika, dolandırıcılık ve hırsızlık,

- Komaya girme, gaz zehirlenmeleri, ilaçların ağır yan etkileri, madde kullanıma bağlı ölümler (ameliyat olacakların narkoz konusunda çok dikkatli olmasında yarar var)

- Sinir sisteminin zayıflaması, sinirsel rahatsızlıklar, bilinç bulanıklığı veya yitimi, varsanılar (şizofreni veya çoğul kişilik vakalarında ataklar)

- Beş duyu organı ile ilgili rahatsızlıklar, vücutta ikili organlarla (eller, akciğerler, göz, kulak vb) ilgili rahatsızlıklar. Bilhassa astigmat numarasında ilerleme ve göz iltihaplanma ve alerjilerinde artış görülebilir.

Bu olasılıkların bir veya bir kaçı her kişinin doğum haritası ve transit etkileri çerçevesinde farklı şekillerde açığa çıkabileceği unutulmamalıdır. Bir diğer önemli husus ise Merkür-Neptün kavuşum açısı altında ve henüz Merkür normal hızına erişmeden bu hafta sonu seçime gidilecek olmasıdır. Dileğimiz seçimin adilane yapılmasından yana olsa da adalet sisteminin sağlıklı işlemediği bir ülkede müphemlik, muğlaklık ve şaibe bu seçime de damgasını vurabilir. Bu güçlü kaos etkisi altında gizli eller işin içine girebilir, bozgun ve hayal kırıklıkları yaşanabilir...

 

ÖNCEKİ YAZI YENGEÇ BURCU VE OĞLAK BURCU EKSENİ SONRAKİ YAZI
Harika Bir Talihsizlik (XII)
Harika Bir Talihsizlik (XII)
12.06.2024 10:52:57
Harika Bir Talihsizlik (XI)
Harika Bir Talihsizlik (XI)
06.06.2024 13:47:20
Harika Bir Talihsizlik (X)
Harika Bir Talihsizlik (X)
29.05.2024 11:37:23
Yorum Yazın