Eylül Esintisi - Hoş Geldin Nisan

Hoş Geldin Nisan

İlkbaharın kendini iyiden iyiye hissettireceği Nisan ayı başlıyor. Bu ayın önemli gelişmeleri arasında 3 Nisanda Kova burcundaki Satürn ile İkizler burundaki Kuzey Aydüğümü arasında üçgen açı oluşacak. Yaklaşık 15 gün gökyüzünde etkili olacak Satürn-Kad hava üçgeni yenilikler, değişimler ve olumlu gelişmeler açısından oldukça destekleyici görünüyor. Eğer birlik ve beraberlik ruhu içinde hareket edilirse oldukça verimli hak ve kazanımlar elde edilebilir. 4 Nisanda Merkür Koç burcuna geçecek. 12 Nisanda Koç burcunda yeniay var. 14 Nisanda Venüs Boğa burcuna geçecek ve ardından 19 Nisanda Güneş ve Merkür Boğa burcuna geçecek.

Yeniay haritası çanak modelinde olup kulpunda Pluto var. Aynı zamanda Venüs-Pluto kesin karesi (00A02)var. Dolayısıyla Pluto,Yeniaya da kare açıda (04A20) Yeniay haritasını Satürn yönetiyor. Venüs zararlı, Uranüs düşüşte, Merkür ve Mars karşılıklı ağırlama ilişkisi içinde. Yeniay,Koç burcundaki kümeleşme içinde kaldığından bir süre daha Koç burcu konuları gündemde kalabilir. Özellikle Askeriye ve Emniyet teşkilatı ile ilgili gelişmelere sıkça tanık olabiliriz. Genel olarak beyindeki kırmızı çekirdek (nucleus rubrum) tetikleneceğinden öfke kontrolü yapmak zorlaşabilir. Öfke patlamaları, şiddet eylemleri, düşmeler, yanmalar, kesikler, yaralama, kan akıtma ve cinayetler görülebilir. Dünyanın volkanik bölgelerinde yanardağ patlamaları meydana gelebilir. Orman yangınları veya mekan yangınları çıkması da olası.

23 Nisanda Mars Yengeç burcunda olacak. Pluto'nun geri gitmek üzere duranlaştığı 27 Nisanda Akrep burcunda dolunay gerçekleşecek. Aynı zamanda deklinasyonda Kuzey Ay Düğümü Aldeberan ile, Güney Ay Düğümü Antares ile birleşecek. Bu iki sabit yıldız Kraliyet Yılıdızı olduğundan etkileri dikkate alınmaya değer (1) Bu nedenle Nisan ayının son haftası kritik öneme sahip, oldukça ses getirebilecek olaylarla karşı karşıya kalabiliriz. Bir yandan kadın cinayetleri hız kesmeden sürerken diğer yandan çözüm arayışları için kadınlar ön safta mücadeleyi sürdürebilir. Öyle görülüyor ki dikta rejminin sonunu kadınlar getirecek ve her zaman vurguladığımız gibi bu ülkeyi kurtarırsa kadınlar kurtaracak...

Dolunay haritasında Ay Yanan yolda (in via combusta), Pluto Mc ile kavuşumda ve başka açısı yok. Neptün'ün de hiç majör açısı bulunmadığından Ptolemik olarak açısız. İki jenerasyon gezegeni diğer gezegenlerle bağ kuramadıkları için bildiğini okuyabilir. Deklinasyonda ise Güneş Hamal+Schedır ile, Venüs de Menkar (--) ile kavuşumda.

İstanbul'a göre sabah erken saatlerde oluşacak dolunayda Ay, Chiron, Uranüs, Kad arasında odaklanmış yod (focussed yod) açı kalıbı var. Ayrıca Merkür, Venüs, Uranüs, As arasında kümeleşme (4 point stellium)açı kalıbı ile birlikte Ay, Şansnoktası, Satürn, Güneş, Uranüs arasında da T-Kare kalıbı mevcut.

Dolunay haritasının modeli Lokomotiv olup Ay apekste. Venüs ve Satürn haritanın yöneticisi. Ay ve Mars karşılıklı ağırlama ilişkisi içindeyken, Ay, Mars ve Uranüs düşüşte, Merkür-Venüs kavuşumu (01S02) en yakın orbdaki açı.

Ayrıca Şubat ayından bu yana yoğun bir şekilde deneyimlediğimiz Satürn-Uranüs karesi 2 derecelerde ve hala etkili. 29 Nisan da ise Pluto geri haraketine başlayacak. Şimdi kronolojik astrolojik takvimine geçebiliriz;

1Nisan: Ay Yay burcunda,Mars-Rigel kavuşumu(3 gün), Uranüs-Schedir kavuşumu (geçen aydan devam/1 gün) Satürn-Mirzam Paralel açısı(3 gün)

2 Nisan: Venüs-Alpheratz kavuşumu(2 gün)

3 Nisan: Ay Oğlak burcunda, Satürn-Kad üçgeni (15gün), Güneş-Alpheratz kavuşumu (2 gün),

4 Nisan: Merkür Koç burcunda, 14 derece Oğlak burcunda sondördün, Merkür-Scheat kavuşumu,

5 Nisan: Ay Kova burcunda,

7 Nisan: Ay Balık burcunda, Mars- Neptün karesi(5gün),Mars-Bellatrix(++)4  gün,

9 Nisan: Mars-Capella kavuşumu (3 gün), Mars-Phact kavuşumu (4 gün),

10 Nisan: Ay Koç burcunda,

11 Nisan: Venüs-Pluto karesi (2 gün)Uranüs-Denebole paralel açısı (19 gün)

12 Nisan: 22 derece Koç burcunda yeniay, Ay Boğa burcunda, Merkür-Alpheratz kavuşumu,

14 Nisan: Venüs Boğa burcunda, Mars-Jüpiter üçgeni (6 gün)

15 Nisan: Ay İkizler burcunda, Güneş-Pluto karesi(3 gün)Venüs-Mirach kavuşumu,

17 Nisan: Ay Yengeç burcunda,Merkür-Pluto karesi(2 gün),

18 Nisan: Güneş-Merkür kavuşumu(2 gün),

19 Nisan: Merkür Boğa burcunda, Güneş Boğa burcunda, Merkür-Mirach kavuşumu

20 Nisan: Ay Aslan burcunda, 0 derece Aslan burcunda ilkdördün, Güneş-Mirach kavuşumu(2 gün), Mars-Betelgeuse (+++) 4 gün, Mars-Polaris kavuşumu (3 gün)

21 Nisan: Venüs-Uranüs kavuşumu (2 gün), Venüs-Hamal kavuşumu, Venüs-Schedır kavuşumu,

22 Nisan: Ay Başak burcunda,

23 Nisan: Merkür-Uranüs kavuşumu (2 gün), Venüs-Satürn karesi(2 gün), Mars Yengeç burcunda, Merkür-Hamal kavuşumu, Merkür-Schedır kavuşumu, Chiron-Bellatrix paralel açısı (Ay sonu dahil)

24 Nisan: Ay Terazi burcunda, Merkür-Satürn karesi (2 gün),Merkür-Venüs kavuşumu(2 gün)

26 Nisan: Ay Akrep burcunda, Merkür-Menkar (--) kavuşumu, Venüs-Menkar kavuşumu, Ay-Arcturus kavuşumu,

27 Nisan: Pluto durağan (2gün), 7 derece Akrep burcunda dolunay, Güneş-Hamal kavuşumu (2gün), Güneş-Schedır kavuşumu(2 gün), Kad-Aldeberan kavuşumu(+++), (Ay sonu dahil) Gad-Antares kavuşumu(+++) (Ay sonu dahil)

28 Nisan: Ay Yay burcunda,

29 Nisan: Pluto retro, Ay-Antares kavuşumu, Güneş-Uranüs kavuşumu (ay sonu dahil)

30 Nisan: Ay Oğlak burcunda, Merkür-Jüpiter karesi(2gün)

Dipnot;

(1) Nisan ayına damgasını vuracak bu iki Kraliyet Yıldızını kısaca tanıtacak olursak;

Aldeberan; 9 derece İkizler burcundadır. Mars doğasındadır.Mor renkli bir yıldız olup Boğa'nın güney gözünü sembolize eder. Askeriye başta olmak üzere cesareti, şan ve şerefi temsil eder. Kitleleri etkileme gücüne sahiptir. İlkelere sadık kalındığı sürece büyük başarı vaad eder. Kişinin hedefi doğrluluk olmalı ve inandığı yoldan sapmamalı. Aksi taktirde bulunduğu mevkiden düşer. Aldeberan, Mars ve Satürn ile birleştiğnde tehdit ve ölüm riski taşır.

Antares; 9 derece Yay burcundadır. Mars ve Jüpiter doğasındadır. Akrebin başını sembolize eder. Gözü karalığı, fevri tavırları, zorbalığı, baskıyı, şiddeti, tacizi, tecavüzü, iflası ve ölümü ifade eder. Fethetme kudreti verir fakat kişi aşırıya kaçıp takıntılı ve saplantılı davrandığında vahşi doğası nedeniyle yüksek bedel ödetir.

 

ÖNCEKİ YAZI Sarışın Kurt SONRAKİ YAZI Yay Burcu Meslekleri
Harika Bir Talihsizlik (XII)
Harika Bir Talihsizlik (XII)
12.06.2024 10:52:57
Harika Bir Talihsizlik (XI)
Harika Bir Talihsizlik (XI)
06.06.2024 13:47:20
Harika Bir Talihsizlik (X)
Harika Bir Talihsizlik (X)
29.05.2024 11:37:23
Yorum Yazın