Eylül Esintisi - Hoş Geldin Ocak

Hoş Geldin Ocak

Yeni yılın ilk ayını gene dolunay enerjileri ile karşılıyoruz. Ocak ayı iklim değişiklikleri nedeniyle eskisi kadar soğuk geçmese de aslında kış mevsiminin en soğuk aylarından biridir. Bu nedenle adını her evde harıl harıl yanan ocaktan alır.

Aralık ayında kavuşan Jüpiter-Satürn enerjilerinin etkisi kademeli olarak Ocak ayının sonuna kadar sürecek. Bu 20 yıllık döngü önce Neptün ile 45 derecelik bir açı ardından da Uranüs ile 90 derecelik kare açı bağı kuracak. Ocak ayının ikinci yarısına doğru Jüpiter-Uranüs karesi etkili olmaya başlayınca biyo-teknolojik buluş ve gelişmelerin yanısıra hava koşullarının ani değişimi görülebilir. Yaz havası eşliğinde selamladığımız yeni yıl aniden kışa dönebilir fakat asıl sert etki şubat başından mart başına kadar sürecek Satürn-Uranüs karesinde açığa çıkabilir. Fırtına, kar, buz ve dolu yağışı ile birlikte şiddetli depremlere de yol açabilir (1) Bu ikili aynı zamanda deklinasyonda Altair sabit yıldızı ile kavuşum yapacak (2)

Mars uzun süredir geri harekette olduğu Koç burcundan çıkıp Boğa burcuna geçerken, Uranüs de geri hareketten ileri harekete geçecek. Uranüs'ün durağan halden ileri harekete geçmesi ve bir kaç gün sonra da Mars ile Boğa burcunda birleşmesi depremleri tetikleyebilir. Merkür ise ay sonunda geri hareketine başlayacak.

Neptün-Kad karesi sis perdesini kalınlaştırıp, yanılgı ve aldanmalara meyil verirken, ay boyunca Uranüs'ün başrolü kimseye kaptırmaması gerek kişisel gerek toplumsal ölçekte sizi sürprizlere açık hale getirebilir. Bu ay içinde ani, sarsıcı ve ayağınızı yerden kesici gelişmelere hazır olun...

01 Ocak: Ay Aslan burcunda, Jüpiter-Satürn kavuşumu (artık kesin açıdan çıkacak), Venüs-Gad kavuşumu, Jüpiter-Neptün 45 derece açısı (9 gün), Jüpiter-Altaır kavuşumu, Satürn-Altaır kavuşumu (13 gün),

02 Ocak: Venüs-Ras Alhgaue kavuşumu (2 gün),

03 Ocak: Ay Başak burcunda, Mars- Ras Alhauge paralel açısı

04 Ocak: Merkür-Pluto kavuşumu (2 gün), Mars-Regulus (+++) paralel açısı,

05 Ocak: Ay Terazi burcunda, Güneş-Vega kavuşumu (2 gün), Venüs-Aculeus kavuşumu

06 Ocak: 16 derece Terazi burcunda Sondördün, Güneş-Rukbat kavuşumu, Mars-Mırach kavuşumu (5 gün),

07 Ocak: Ay Akrep burcunda, Mars Boğa burcunda, Venüs-Acumen kavuşumu (2 gün),

08 Ocak: Merkür Kova burcunda, Merkür-Mars karesi (2gün), Venüs Oğlak burcunda, Venüs-Mars üçgeni(3 gün),

09 Ocak: Ay Yay burcunda, Merkür-Satürn kavuşumu (2 gün),

10 Ocak: Mars-Satürn karesi (4 gün), Satürn-Neptün 45 derecelik açı (21 gün)

11 Ocak: Ay Oğlak burcunda, Merkür-Jüpiter kavuşumu (2 gün)

12 Ocak: Merkür-Uranüs karesi (2 gün), Neptün-Kad karesi  (19 gün)

13 Ocak: Ay Kova burcunda, Venüs-Uranüs üçgeni (2 gün), Güneş-Pluto kavuşumu (3 gün), 23 derece Oğlak burcunda Yeniay, Jüpiter-Uranüs karesi (10 gün), Uranüs ileri gitmek üzere durağan (2 gün)

14 Ocak: Şans Noktası-Algol (---) kavuşumu (2)

15 Ocak: Uranüs ileri harekette, Venüs-Facies (--) kavuşumu,

16 Ocak: Ay Balık burcunda,

18 Ocak: Ay Koç burcunda, Mars-Jüpiter karesi (4 gün),

19 Ocak: Mars-Uranüs kavuşumu (4 gün), Güneş Kova burcunda, Merkür-Sirius (+++)  paralel açısı, Merkür-Sualocin kavuşumu  (2 gün)

20 Ocak: Ay Boğa burcunda, Merkür-Kad üçgeni (2gün), 1 derece Boğa burcunda İlkdördün, Venüs-Vega kavuşumu (2 gün),

21 Ocak: Güneş-Altaır kavuşumu, Venüs-Rukbat kavuşumu (2 gün), Ay-Hamal kavuşumu, Mars-Hamal kavuşumu (4gün),

22 Ocak: Mars-Schedır (3 gün),

23 Ocak: Ay İkizler burcunda, Güneş-Satürn kavuşumu (3 gün),

25 Ocak: Ay Yengeç burcunda, Güneş-Uranüs karesi(3 gün),

27 Ocak: Güneş-Jüpiter kavuşumu(3 gün),Venüs-Pluto kavuşumu (2 gün), Ay-Castor kavuşumu,

28 Ocak: Ay Aslan burcunda, 9 derece Aslan burcunda Dolunay,

29 Ocak: Merkür geri gitmek üzere durağan (1 gün)

30 Ocak: Ay Başak burcunda, Ay-Regulus kavuşumu (+++), Merkür-Paralel Spica (+++), Mars-paralel Aldebaran (+++),

31 Ocak: Merkür retro

Dipnot;

(1) "Jüpiter-Satürn kavuşumu, Satürn Kova burcunda ve Jüpiter Kova burcunda" başlıklı yazılarımızda söz konusu etkilere geniş yer verdiğimizden burada kısaca değindik. Ocak ayında soğuk hava koridoru açılmakla birlikte asıl sert etkiler şubat ayında yoğunlaşabileceğinden bir sonraki ay bu etkilere daha fazla yer verebiliriz.

(2) Altair Sabit Yıldızı (11 derece Kova) Mars ve Jüpiter doğasında olup, ileri hamle yapma gücü ve cesareti verebilir ancak bu atılımın agresif saldırganlığa kayma riski de bulunduğundan dikkatli olunmasında yarar vardır. Bilhassa hız ve acelecilik kazalara yol açabilir. Uçan Kartal olarak da adlandırılan Altair  sabit Yıldızı 09 kadrinde parlak bir yıldız olup çok hızlı döner. Şu an 1 milyar yaşında olan Altair, Günes gibi tekli bir yıldızdır ve bilinen bir eşi yoktur.

(3)Sabit yıldızlar içinde en kötücül etkilere sahip olan Algol'un (26 derece Boğa) Şans Noktası ile kavuşumu dikkate değerdir. Jüpiter-Satürn doğasındaki bu yıldız ağır hastalık ve ölümlerle bağlantılıdır. Bilhassa boyun ve boğaz yolu ile ilgili rahatsızlıklar artabilir. Şans noktası ile kavuşumu bir talihsizlik göstergesi olabilir. Algol negatif yüklü enerjilerle bağlantılı olduğundan bu süreçte sizi aşağı çeken insanlarla mesafenizi korumanızda yarar vardır.

 

 

 

ÖNCEKİ YAZI Sır SONRAKİ YAZI Doğum
Harika Bir Talihsizlik (XII)
Harika Bir Talihsizlik (XII)
12.06.2024 10:52:57
Harika Bir Talihsizlik (XI)
Harika Bir Talihsizlik (XI)
06.06.2024 13:47:20
Harika Bir Talihsizlik (X)
Harika Bir Talihsizlik (X)
29.05.2024 11:37:23
Yorum Yazın