Eylül Esintisi - Jüpiter Balık Burcunda

Jüpiter Balık Burcunda

14 Mayıs 2021 tarihinde kısa bir süreliğine Balık burcuna geçen Jüpiter, 28 Temmuz tarihinde tekrar Kova burcuna döndü.

Şu günlerde Kova burcunun son derecesinde ilerleyen Jüpiter, 29 Aralıkta yeniden Balık burcuna geçecek, ardından 11 Mayıs 2022 tarihinde kısa bir süreliğine Koç burcuna ilerleyecek...

Jüpiter 28 Ekim tarihinde yeniden Balık burcuna dönecek ve 20 Aralık 2022 de bir yıl boyunca kalmak üzere Koç burcuna yerleşecek.

Jüpiter yaklaşık bir yıl boyunca kendisine ev sahipliği yapacak Balık burcunu kavuşum açısı ile doğrudan etkilerken, su elementi grubundan Yengeç ve Akrep burçlarını üçgen açı ile destekleyecek.

Jüpiter, Başak burcunu karşıt açı ile biraz tedirgin ederken, Boğa ve Oğlak burçlarına sekstil açı ile fırsatlar sunacak. İkizler ve Yay burçlarını ise kare açı ile sıkıştıracak.

Jüpiter Koç ve Kova burçlarını yarı sekstil (30 derece) veya yarı kare (45 derece), Aslan burcunu bir buçuk kare (135 derece), Terazi burcunu birleşmeyen (150 derece) tali açılarla etkileyecek.

Sadeleştirecek olursak Balık, Başak, Yengeç, Akrep, Boğa, Oğlak, İkizler ve Yay olmak üzere toplam 8 adet burcu majör açılarla, Koç, Kova, Aslan ve Terazi olmak üzere toplam 4 adet burcu da minör açılarla etkileyecek.

Ayrıca Jüpiter'i Balık Burcunda yer alan kişiler 12 yıllık bir döngüyü tamamlayıp yeni bir döngüye başlayacaklarından hayatlarında önemli gelişmelere tanık olabilirler.

Jüpiter Balık konumunun belli başlı ifadeleri;

- Bütüncül (Holotropik) şuur frekansına girme,

- Kolektif bilinçdışını içeren zengin sembol dili ile karşılaşma,

-  Birlik ve bütünlük duygusu geliştirebilme,

- Dünya barışını tesis etme,

- Herşeyin birliği ve parçanın ayrılığı çelişkisine anlam kazandırma,

- Kainatın işleyişine güven duyma,

- Belirsizlik ve karışıklığı tevekkül ile karşılama,

- Yüce idealler, engin hoşgörü, büyük şefkat ve merhamet duygusu,

- Yüksek fedakarlık ve adanmışlık duygusu,

-Yunus Peygamber Kompleksine kapılma (1)

- Olayları akışına bırakma, Tanrıya havale etme,

- Derin bir idrak ve sevgi geliştirmek

- İnkar ve kaçış mekanizmasını gereğinden fazla kullanma,

- Yüceltme ve idealize etmede aşırıya kaçma,

- Bolluk ve bereket, manevi zenginlik,

- Büyük kısmet ve talih,

- Büyük ayartma ve ayartılma,

Jüpiter 28 Temmuz tarihinde retro hareketine başlayıp, 24 Kasımda ileri harekete geçecektir. Yaklaşık 1 yıllık Balık burcu yolculuğunda transit Jüpiter'in öne çıkan iki açısına değinmekte yarar var;

Jüpiter-Kad/Gad Karesi; yaklaşık 30 Aralık 2021 tarihinde başlayıp 10 Ocak 2022 tarihine kadar etkisini sürdürecek. Bu açının en temel mesajı kişinin kendi yolunda mı ilerlediği yoksa yolundan mı saptığını test etme imkanı tanımasıdır. Balık-İkizler-Yay enerjileri sürtüşeceğinden;

- Hayal ve fantezi kurma ile harekete geçme ve eylemde bulunma arasında,

- Hissetme ve sezme ile düşünme, akıl ve mantık yürütme arasında,

- Duygusal yönelimler ve entelektüel yönelimler arasında sıkışıp kalmayı gösterebilir.

Öğretmen-öğrenci arasında fikir tartışmaları ve fikir ayrılıklarından kaynaklanan sürtüşmeler olabileceği gibi dini dogmalar, hurafeler ile hayatın gerçekleri arasında yaşanacak çatışmaları işaret edebilir.

Jüpiter-Neptün Kavuşumu; yaklaşık 7 Nisan 2022 ile 18.4.2022 tarihleri arasında gerçekleşecek kavuşum açısının başlı başına incelenmesi gerekir (2) Balık burcunun geleneksel yöneticisi Jüpiter, modern yöneticisi de Neptün olduğundan çifte destek söz konusu. Çünkü bu bir "Jüpiter= Büyük Yararlı" + "Neptün=Kozmik Anten" birlikteliği olup madalyonun ön yüzünü temsil eder.

Madalyonun arka yüzünü çevirip baktığımızda ise bu bir "Jüpiter=Büyük Kumarbaz" + "Neptün= Büyük Sahtekar" birlikteliğidir. Dolayısıyla müstesna fakat bir o kadar da tehlikeli birlikteliktir. Büyük kazançlar kadar büyük kayıplar da olasıdır.. Ödül isteyen bedelini de ödemek zorundadır zira Zodyak tanrıları hiç bir nimeti insanoğluna bedelsiz sunmaz.

Balık burçları için kısmet ve fırsatlar çifter çifter gelecek, gökten bolluk, bereket yağacak, iyi hissediş tavan yapacak türünden insanlara sadece duymak istediklerini söyleyen bir piyasa ağzı ile seslenmem mümkün olmadığından bu kritik birleşimi olumlu ve olumsuz yansımaları ile bir arada tanıtmaya gayret ediyorum.

Bu süreçte evrenin herşeyi bol kepçe dağıtma olasılığı yüksek olsa da bu açının tuzaklarına karşı çok dikkatli olmak gerekir. Bilhassa yüceltme, inkar ve kaçış mekanizmaları fazla mesai yapabileceğinden kişiyi yanılgılara, aldanma ve hayal kırıklıklarına uğratma riski de bir o kadar yüksektir.

Ancak evrensel bakış açısıyla değerlendirdiğimizde bu açı bir "Nirivana" noktasıdır. Eğer kullanıcısı yüksek bir spiritüel bilinç düzeyine yakınsa çok yüksek frekans deneyimlerine açık olabilir. Sıradanlık ölçütünde değerlendirdiğimizde ise bu açı kör noktaları çoğaltabileceğinden kişiyi perişan edebilir.

Kavuşum açısı tüm açılar içinde anlaşılması ve doğru kullanılması en zor açı türüdür (3) Özellikle Balık gibi dünya üstü enerjilerle donatılmış bir burçta Jüpiter ve Neptün gibi yüksek titreşimli iki gezenin birleşmesi pür dikkat gerektirir.

Kişinin kullanma biçimine bağlı olarak Balık burcundaki Jüpiter-Neptün kavuşumu azınlığa evrenin gönüllü hizmetkarlığını sunabileceği gibi Masserman'ın haklı uyarısı doğrultusunda çoğunluğa da "Herşeye gücü yeten uşak" rolleri dağıtabilir...

En temel düzeyde Jüpiter BalıK burcu konumunun insanlığa mesajı nedir derseniz,

Tesis etmesi çok zor ama çok da zaruri olan eşsiz ilkedir derim;

"Yurtta barış cihanda barış"  (4)

Asil ve Bilge Atamın ruhu şad olsun.

Dipnot;

(1) "Zaman Balık İken (5)" başlıklı yazımızda "Yunus Peygamber Kompleksi" nin detaylı açıklamasını bulabilirsiniz.

(2) İlerleyen süreçte Jüpiter-Neptün açılarını hem natal hem de transit etkileriyle birlikte ayrı bir yazıda ele almaya çalışacağız.

(3) Web.Sitemizde  "Majör Açılar" başlıklı yazımızda "kavuşum açısı" nı n detaylı açıklamasını bulabilirsiniz.

(4) Mustafa Kemal ATATÜRK

Fotoğraftaki Heykel: Murat Daşkın'a ait olup son dönem yapılan heykeller içinde "gerçekçi heykel" olarak adlandırılan en göz kamaştırıcı sanat eserdir.

Kaynakça;

1) Nazan Öngiden -Yıldızlardaki Malzemedir Harcımızda Var Olan

2) Nazan Öngiden - Eylül Esintisi I ve II.ciltler

3) www.sözcü.com.tr - Atatürk heykelleriyle Gündeme Gelen Murat Daşkın'dan Büyüleyici Gerçekçi Heykeller

ÖNCEKİ YAZI James Webb (JWST) Uzay Teleskobu SONRAKİ YAZI Zencefilli, Tarçınlı Yılbaşı Kurabiyesi
Harika Bir Talihsizlik (XII)
Harika Bir Talihsizlik (XII)
12.06.2024 10:52:57
Harika Bir Talihsizlik (XI)
Harika Bir Talihsizlik (XI)
06.06.2024 13:47:20
Harika Bir Talihsizlik (X)
Harika Bir Talihsizlik (X)
29.05.2024 11:37:23
    1 adet yorum
  • Comment Author
    Nilgün köroğlu
    28.12.2021 12:39:58

    Emeğine sağlık balık burcu ile ilgili yazdıklarını damadıma iletmek üzere zevkle okudum.😘🧿

Yorum Yazın