Eylül Esintisi - KOVA BURCUNDA  AY TUTULMASI

KOVA BURCUNDA AY TUTULMASI

ASTRONOMİK GÖSTERGELER

21 yüzyılın en uzun süreli tam ay tutulması 27.7.2018 tarihinde gerçekleşecek ve ülkemizin her yanından görülebilecek. Ay tutulması önce 1 saat kısmi tutulma sonra tam tutulma evresi ile birlikte yaklaşık 4 saat sürecek. Tutulma esnasında Ay yere en uzak mesafede olacağından gökyüzüne baktığımızda dolunay daha ufak görünecek. Ayrıca hava koşulları elverdiği ölçüde Merkür, Jüpiter (4 uydusuyla birlikte) Venüs, Mars ve Satürn gezegenleri çıplak gözle gözlemlenebilecek. Tutulma esnasında karanlık artacağından Mars gezegeni dünyamızdan, son 15 yıldır olmadığı kadar büyük ve parlak gözükecek. Ay tutulmasının hemen bitiminde güney-doğu yönünde Delta Aquarid göktaşı yağmuru başlayacak. Eğer 24 temmuzda Güneş atmosferinden fırlayan maddelerin güneş rüzgarı (solar wind) akışı ile dünya atmosferine girmesini, 27 temmuzdaki tam Ay tutulması ile birlikte ele alacak olursak gezegenimizin hatırı sayılır güçte bir enerji akışı ile karşı karşıya kalacağını görmekte zorlanmayız. 

ASTROLOJİK GÖSTERGELER

Ay tutulması günü gökyüzünün astrolojik grafiğinde öne çıkan etkilere kısaca bir göz atacak olursak;

- Ay-Mars- Güney düğüm, Uranüs, Güneş- Kuzey düğüm arasında oluşan T-Square açı kalıbı.

- Ay, Mars, Güney düğümü arasındaki sıkı birleşim (3 points)

- Güneş, Satürn, Chiron, Uranüs arsında oluşan Square Key açı kalıbı.

- Ay, Güneş (tutulma) nin "death" arap noktası ile teması.  

- Güney ve Kuzey Ay düğümlerinin "death" arap noktası ile teması.

- Uranüs'ün (Ay'ın dizpozitörü) "danger of peril" noktası ile teması.

 - Ay, Merkür, Mars'ın Peregrin olması.

Daha fazla teknik ayrıntıya girmeye gerek yok. Astrolojik bağlamda tutulma ile ilgili en temel bilinmesi gereken durum Ay ve Güneş'in birbirine 180 derece karşıt açı yapmasıdır. Karşıt açı hem meydan okuma, restleşme, muhalefet etme, blokaj yaratma, projeksiyonda bulunma gibi anlamlar yüklenirken hem de farkındalık kazanma, bilinç seviyesini yükseltme hatta bilinç sıçraması yapabilme gibi anlamlar taşır.

YERYÜZÜNDEKİ CANLILARIN YAŞAMINA ETKİSİ

Gökyüzünde birleşen bu güçlü enerjiler (Güneş'ten fırlayan maddeler, Ay tutulması, Meteor yağmuru, geri giden gezegenler, bilhassa Merkür ve Mars retroları) güncel hayatımızda haberleşme ağlarında parazitler yapabileceği gibi, elektrik, elektronik sistem ve aletler ile ilgili uzun süreli ve kalıcı bazı hasarlara yol açabilir. Ciddi teknolojik sistem arızaları ve buna bağlı olarak vasıta (bilhassa uçak) kazalarına sebebiyet verebilir. Her halükarda havanın elektrik yükü artacağından şiddetli şimşek, yıldırım, yağmur, fırtına, hortumlar ile bunlardan kaynaklı kazalar ve toplu can kayıpları yaşanabilir. Başta elektrik kaynaklı olmak üzere güçlü patlamalar olması ve büyük yangılar çıkması da muhtemeldir. 

Asıl merak edilen sağlık durumuna gelince bu güçlü enerjiler en çok beyin devreleri ve sinir sistemi üzerinde etkili olacağından yüksek gerilim her yana sirayet edebilir. Mümkün mertebe esnek olmaya ve sakin davranmaya özen gösterilmelidir. Aksi taktirde asabi haller, sinir krizleri, cinnet vakaları artabilir. Aniden gelişen beyin kanamaları, inme (felç), kalp krizi, aort yırtılması, damar tıkanıklığı, kan pıhtı atması, kalp ritim bozukluğu, el ve ayak bilekleri ile ilgili rahatsızlıklar, burkulma, çatlama, kırılmalar... Ayrıca şiddetli baş ağrıları,migren atakları, titreme, spazm, seyirme ve tikler açığa çıkabilir. Bir diğer önemli husus da parkinson ve alzheimer hastalıklarında hızlı ilerleme ve atakların çoğalmasıdır. Esasında hiç bir hastalık bir anda ortaya çıkmaz, öncesinde mutlaka bir enerji birikimi ve blokajı söz konusudur. Bu gizli oluşum safhası yani hastalığın kuluçka dönemi genelde fark edilemediğinden bu tür rahatsızlıklara yatkınlığı olanların (bilhassa genetik geçiş kodu bulunan) sağlık kontrollerini aksatmamasında büyük yarar vardır. Ay tutulması en çok sabit burçları etkileyecektir.

- Kova burcu kavuşum açı bağlantısı ile doğrudan "ağır darbe" etkisi,

- Aslan burcu karşıt açı bağlantısı ile "sivri mızrak" etkisi,

- Boğa ve Akrep burçları ise çapraz açı bağlantısı ile "sert çarpma" etkisine maruz kalabilir.

Bu sadece genel bir bilgi olup sabit burçların topyekun ciddi bir şekilde etkileneceği anlamı taşımaz. Esas olan doğum haritasının kişiye özel analizinin yapılmasıdır. Tutulmalarda en çok üzerinde durulan 0-1 derece kavuşum ve karşıt açısının, doğum haritasında bir gezegen ya da referans (yükselen, baş ucu gibi) noktasına temas etmesidir. Diğer durumlar ikincil derecede bir öneme sahiptir. Her zaman olduğu gibi doğum haritasının natal ve transit etkileri titizlikle, bütüncül bir bakış açısıyla değerlendirilmelidir. Daha da önemlisi kişinin bu zorlu etkileri tolere etme gücünün bilinç düzeyi ile doğru orantılı işlediği unutulmamalıdır zira her birey bilinç seviyesine uygun bir sınava tabidir.

Bu yıl tüm gezegenlerin peş peşe retro harekette bulunması, tutulma ve onunla birleşen diğer gökyüzü enerjilerinin tam olarak açığa çıkması ve insan bilincini uyarması biraz ağır bir seyir takip edebilir. Bu nedenle her doğum haritasının tetik etki alacağı zaman dilimi farklı olabilir ancak uzun süre içte biriken enerjilerin basıncı artacağından çoğunlukla patlayarak dışarı çıkar. Bu saklı süren "La Bum" etkisini önceden fark edemeyenler kendileri ya da tanıdıkları için gayr-i ihtiyari şu sözleri sarf edebilir;

" Hiç bir şeyi (im) yoktu, her şey birden bire aniden oldu"

  Acaba öyle mi!!!

 

ÖNCEKİ YAZI BU ŞEHİR GÜZELSE SENİN YÜZÜNDEN... SONRAKİ YAZI EYLÜL ESİNTİSİ YILLIĞIMIZ
Harika Bir Talihsizlik (XII)
Harika Bir Talihsizlik (XII)
12.06.2024 10:52:57
Harika Bir Talihsizlik (XI)
Harika Bir Talihsizlik (XI)
06.06.2024 13:47:20
Harika Bir Talihsizlik (X)
Harika Bir Talihsizlik (X)
29.05.2024 11:37:23
Yorum Yazın