Eylül Esintisi - MAYIS AYI

MAYIS AYI

 

Mayıs ayının ilk üç haftası Boğa+Venüs+Dünya, son haftası da İkizler/Merkür enerjisi ile titreşir. Mayıs ilkbaharın en güzel ayıdır. Yeşilin bin bir çeşit tonun doğayı çepeçevre kuşattığı, börtü-böceğin vızıldayıp, kuşların cıvıldaştığı, sıcakların arttığı aydır. Başta Mayıs Gülü olmak üzere çiçek kokularının insanı mest ettiği çok müstesna bir aydır. Mayıs ayı boyunca Güneş gökyüzünde yükselişini sürdürür, insanlar ısı ve ışık şöleninin etkisiyle kendilerini daha iyi ve mutlu hissederler. Bu ay içinde sağına Dünya, soluna Venüs'ü alan Boğa burcu enerjisi her şeyi kuşatır. Moleküler düzeyde kuvvetli bir tutkal olan Boğa burcu enerjisini harcımızdaki "Hayat Çimentosu" olarak düşünmek yanlış olmaz zira bedensel olarak bizi güçlendirip ayakta tutarken aynı zamanda uzayın radyasyon rüzgarı ve elektrik fırtınasına karşı bizi koruyan adeta bir "Manyetik Kalkan" vazifesi de görür.


Şayet Yükselen ya da Tepe noktanız Boğa burcu ise radyasyon ya da başı bozuk elektro-manyetik etkilere karşı doğal olarak korunmuş olursunuz. Gene toprak elementiniz yüksekse de bedeniniz elektrik akımını daha rahat dengeleyeceğinden çarpılma ve yanmalara karşı üstün bir korunma sağlarsınız. Kısacası Boğa burcu enerji devresi bedenimizde tıpkı bir "Topraklı Priz" vazifesi görür.

Mayıs ayı boyunca oluşabilecek sağlık şikayetlerinin başında alerjik reaksiyonlar gelir. Polenlerin çevreye yayılması sonucu göz ve burun akıntısı baş gösterebilir. Bilhassa Ay, Güney Ay Düğümü veya Yükselen Yengeç olanlarda saman nezlesi, polen alerjisine bağlı aksırma ve tıksırma artabilir. Yükselen Koç veya GAD Koçlar daha çok gözlerle ilgili alerjik rahatsızlıklar ve şakaklarda yoğunlaşan baş ağrıları çekebilirler. Mayısın son haftası ise astım sorunu olanlar zorlanabilir ve bu zorlanma Haziran ortasına kadar sürebilir.


Boğa burcu enerjisinin bedenimizdeki başlıca yansıma alanları ve sebep olabileceği rahatsızlıkları şöyle sıralayabiliriz;
- Boyun ve ense; bilhassa her mayıs ayında güneş, en olumsuz etkileriyle bilinen Algol sabit yıldızıyla aynı noktaya geldiğinde bu organlarla ilgili rahatsızlıklar açığa çıkabilir- doğum haritasında bu durumu ağırlaştıran etkiler söz konusu ise ciddi sorunlar yaşanabilir.
- Ağız ve boğaz yolu; mevsimsel etki mevcut farenjidi azdırabileceği gibi, anjin, ağız içi apse ve yaralar veya dudak uçuklarına da sebep olabilir.
- Gırtlak ve ses telleri; malum şikayetler.
- Dil,damak ve geniz; malum şikayetler.
- Bademcikler ve adenoitler; doğuştan pek çoğa Boğa bu organlarla ilgili rahatsızlıklara yatkındır. Çocukken bademcikleri alınmayan çok az Boğa veya Boğa enerjisi kuvvetli insan vardır.
- İç kulak; kulak sadece bir işitme değil aynı zamanda bir denge organı olduğundan, denge duyusu bozukluğu nedeniyle baş dönmesine sebep olan Vertigo bu ay atak yapabilir. Bu rahatsızlığı daha önce yaşamış olanların bu ay dikkatli olmalarında yarar vardır.
- Tiroit bezi; özellikle orta yaş ve üzeri olanlar kontrollerini aksatmamalı.
- Üreme organları; bilhassa yumurtalık problemleri, şişlikler ve urlar görülebilir.

ÖNCEKİ YAZI ZAMAN BOĞA İKEN... (2) SONRAKİ YAZI ZAMAN BOĞA İKEN... (3)
Harika Bir Talihsizlik (XII)
Harika Bir Talihsizlik (XII)
12.06.2024 10:52:57
Harika Bir Talihsizlik (XI)
Harika Bir Talihsizlik (XI)
06.06.2024 13:47:20
Harika Bir Talihsizlik (X)
Harika Bir Talihsizlik (X)
29.05.2024 11:37:23
Yorum Yazın