Eylül Esintisi - ŞUBAT AYI

ŞUBAT AYI

Şubat ayının ilk üç haftası Kova burcu/Uranüs enerjisi ile son bir haftası da Balık burcu/Jüpiter enerjisi ile titreşir. Balık burcunun modern yöneticisi Neptün, Mart ayında devreye girer. Şubat ayı on iki ay içinde en kısa çekendir. Nedenine gelince; mutlak Roma imparatoru olarak kabul edilen Julius Ceasar doğduğu aya kendi adını (July) verir. Bunun üzerine Octavianus (Augustus) da bir sonraki aya kendi adını (August) verir. Ayrıca Julıus Ceasar'ın ayı 31 gün olduğundan o da kendi ayını 31 gün yapar. O devirde yeni yıl Mart ayı ile başladığından, yılın son ayı şubattan bir gün daha alınır ve ağustos ayına eklenir. Böylece temmuz ve ağustos ayları peş peşe 31 gün çekerken, şubat ayı 4 yılda bir 29, kalanında da 28 gün çeker. Olan zavallı şubat'a olur! Cüce kalır!

Şubat ayı boyunca kristalize olan doğada yer yer çatlama ve kırılmalar başlar, buza hapsolan su çözülerek sıvı hale dönüşmeye başlar. Gökyüzünün kurşuni rengi elektrik mavisine çalar. Uranüs'ün şimşek ve yıldırımları kış uykusunu böler. Gün ışığı henüz gece karanlığını yakalayamadığından doğa ve canlılar hala karanlığın hükmü altındadır.

Şubat ayının 15.ci günü Kova burcunun 27 derece 08 dakikasında, 0.599 saniye süren kısmi bir Güneş tutulması yaşanacaktır. Yılın ilk güneş tutulması doğrudan Kova ve Aslan burçlarını etkilerken, çaprazdan da Boğa ve Akrep burçlarını etkileyecektir. Bu kısa süreli ve kısmi bir Güneş tutulması olduğundan, 31 Ocakta yaşanan tam Ay tutulması kadar yankı yapmayacaktır. Ancak iki tutulmanın da bileşik etkisi şubat ayında hissedileceğinden dikkatli olmakta yarar vardır.

Şubat ayı boyunca Kova burcu/Uranüs enerjisinin yansıyacağı belli başlı fiziksel, zihinsel ve psikolojik alanlara bakacak olursak;

- Dolaşım sistemi ve yüksek tansiyon sorunlarında artış yaşanabilir.

- El ve ayak bilekleri hassasiyeti -ki Kovan'ın tipik yansıma noktasıdır- burkulma, çatlama, kırılma, damar damar üstüne binmesi vb. şikayetler açığa çıkabilir.

- Titreme, kasılma, sıçrama, şok ve tiklerle ilgili rahatsızlıklar ivme kazanabilir.

- Aşırı gerilim, sinir krizleri, migren tipi baş ağrıları ve Kovasal depresyon görülebilir. (1)

-  Elektrik çarpması, elektrik kontağından çıkan yangınlar, travma ve kazalara dikkat!

- Nörolojik rahatsızlıklar; bilhassa Parkinson ve Alzheimer hastalıkları tetiklenebilir.

- Fıtık ağrıları ve ameliyatları; Fıtık tipik Uranüsyen bir vakadır; bir dokunun bulunduğu yerden patlayarak dışarı fırlaması, kendi sınırlarının dışına taşarak çevre dokulara basınç uygulaması hali olup ani şikayetlere sebebiyet verebilir. (2)

Daha geniş bir ölçekten bakacak olursak fıtık hadisesi toplumsal alanda da gözlemlenebilir. Bir süredir Satürn etkisiyle baskılanan, sansürlenen,yasaklan ne varsa, Uranüs'ün tetik etkisiyle bir mayın gibi patlayabilir. Kova burcu hümanist bir enerji olduğundan insanların barış ve kardeşlik duyguları içinde eşit ve adil bir şekilde yaşama hakkını savunur. Bu süreçte savaşa hayır sesleri yükselebilir, isyan etme, ayaklanma, özgürleşme hareketleri toplumu bir anda sarabilir. Bu yönüyle isyan ve patlama enerjisi olumludur. Ne var ki Kova ve Uranüs enerjileri söz konusu olduğunda hep bir tahmin edilemezlik durumu ağır basar. Kovasal süreçte bu bir BEKLENMEYENİ BEKLE durumudur.

Şubat ayı enerjilerinin tüm insanlığın hayrına gelişmesini,

İnsan sevgisi ve şefkatinin tüm canlıları kuşatmasını dilerim...

(1) Kova burcunun depresyonu, çökkünlükle karakterize depresyondan çok farklı olduğundan, Kova burcunun ilerleyen bölümlerinde ayrıca yer verilecektir.

(2) Kova burcu/Uranüs enerjisi ile karakterize rahatsızlıklar tüm Kova burçları veya diğerlerinde görülecek diye bir kaide yoktur. Bu rahatsızlıklardan bir veya bir kaçının görülebilme olasılığı ancak kişinin doğum haritasının titiz bir şekilde analiz edilmesiyle ön görülebilir.

ÖNCEKİ YAZI EY ÖZGÜRLÜK... SONRAKİ YAZI MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
Harika Bir Talihsizlik (XII)
Harika Bir Talihsizlik (XII)
12.06.2024 10:52:57
Harika Bir Talihsizlik (XI)
Harika Bir Talihsizlik (XI)
06.06.2024 13:47:20
Harika Bir Talihsizlik (X)
Harika Bir Talihsizlik (X)
29.05.2024 11:37:23
Yorum Yazın