Eylül Esintisi - TEMMUZ AYI

TEMMUZ AYI

Temmuz ayının ilk üç haftası Yengeç burcu/Ay, son haftası da Aslan burcu/Güneş enerjisi ile titreşir. Samanyolu galaksimizde, Güneş ve Ay gezegen değil iki güçlü ışıktır. Güneş aydınlığa hükmettiği için gündüzün kralı, Ay karanlığa hükmettiği için gecenin kraliçesidir. Temmuz ayı bu iki güçlü ışığın en kuvvetli hissedildiği aydır. Güneş (Solar) özellikler ile Ay (Lunar) özellikler dengede olduğu sürece yaşam dansımız uyumludur. Bu eş güdümlü ritimler bozulduğunda ruhsal ve bedensel sorunlar artmaya başlar çünkü yaşamımızın doğal ritmini oluşturan Güneş ve Ay, iç dengelerimizi ayarlayan psiko-biyolojik saatimizin akreple yelkovanı gibi çalışır.

Yengeç/Ay enerjisi ile ilgili sağlık tablosunda yer alan organlar ve açığa çıkabilecek rahatsızlıklar tüm Yengeç veya Yengeç enerjisi baskın olan insanlarda görülecek anlamına gelmez. Esas olan kişinin doğum haritası ve bu haritanın şu an ki gökyüzü ile olan açı bağlarıdır. Sadece bu listede yer alan organlarla ilgili bir hassasiyeti bulunan veya rahatsızlıklardan bir ya da bir kaçına sahip olan kişilerin bu bir ay zarfında biraz daha dikkatli olmasında yarar vardır.

- Göğüsler ve Rahim: Yengeç enerjisinin en temel yansıma alanları olduğundan yıllık kontrollerin aksatılmamasında yarar vardır.

- Ak kan (lenf sistemi): Yengeç enerjisi kuvvetli olanların lenf sistemi hassastır. Lenf dolaşım sistemini normal dolaşım sisteminden ayıran en önemli fark pompa vazifesi gören kalp benzeri bir organın bulunmayışıdır. Bu nedenle akkan damarlarda daha ağır akar ve yer çekiminden önemli ölçüde etkilenir. Lösemi ve Lenfoma lenf sistemin en bilinen rahatsızlıklarıdır.

- Metabolizma ve Beslenme: Metabolizma ile ilgili hastalıklar çoğunlukla kalıtsaldır.Protein-aminoasit-karbonhidrat ve lipit metabolizmalarının bozulmasından kaynaklanır.En yaygın olanları gut,şeker hastalığı ve aşırı şişmanlıktır. Metabolik sendrom- İnsülin direnci ayrıca İştahsızlık(Anorexia), Kuruntulu İştahsızlık (Anorexia Nervosa), Doymaz İştahlılık (Bulimia) ile birlikte yetersiz beslenme,gıda emilim bozuklukları, bulantı ve kusmalar da bu süreçte açığa çıkabilir.

- Mide: Tipik bir Yengeç organıdır. Ay'ın dalgaları midede kendini "peristaltizm" olarak gösterir. Mide duvarı kasları bir dalga hareketiyle besinleri incebağırsağa iletir. Duygusallığın salgı ile yakın bağı burada da karşımıza çıkar zira salgılar hiddetle artar, endişe ile azalır. Mide aynı zamanda hem enzim hem de hormon salgılar. Gastrit, hazımsızlık, ülser, mide fıtığı en yaygın rahatsızlıklar arasında yer alır.

- Kadında sağ-Erkekte sol göz: Özellikle nem+sıcak artışı mevcut göz sorunları olanları zorlayabilir.

- Sıvı Dengesizlikleri: Vücutta su tutulması (ödem) en sık- eklem boşluklarında bulunan sıvı zarına ait iltihaplanma (sinovit) orta sıklıkta- beyinde su toplanması (hidrosefali) daha seyrek görülen sıvı dengesizlikleri arasında yer alır.

-Alerjiler: Buradaki anahtar kavram; aşırı duyarlılık ve aşırı tepkidir. Neye aşırı duyarlılık ya da tepki gösterdiğinize dikkat ederseniz alerjinizle daha kolay başa çıkabilirsiniz.

-Kanser: Bir Yengeç klasiğidir. Göğüs-rahim-mide ve lenfatik sistem kanserleri en çok rastlanılan türleridir. Başlı başına bir inceleme konusudur.

ÖNCEKİ YAZI ADALET TANRIÇASI İLE HASBİHAL (2) SONRAKİ YAZI AY RİTİMLERİ VE AY FAZLARI
Harika Bir Talihsizlik (XII)
Harika Bir Talihsizlik (XII)
12.06.2024 10:52:57
Harika Bir Talihsizlik (XI)
Harika Bir Talihsizlik (XI)
06.06.2024 13:47:20
Harika Bir Talihsizlik (X)
Harika Bir Talihsizlik (X)
29.05.2024 11:37:23
Yorum Yazın