Eylül Esintisi - URANÜS'ÜN BOĞA BURCUNDAKİ ETKİLERİ

URANÜS'ÜN BOĞA BURCUNDAKİ ETKİLERİ

Uranüs Boğa burcunda ortalama 7 yıl kalacağından önce bu döngünün başlangıç ve bitiş tarihlerini belirleyerek başlayalım;

1) 15.05.2018 de Uranüs Koç burcundan çıkıp, Boğa burcuna geçecek.

2) 06.11.2018 de Uranüs Boğa burcundan çıkıp tekrar Koç burcuna geri dönecek.

3) 06.03.2019 de Uranüs Koç burcundan çıkıp Boğa burcunda uzun süreli kalacak.

4) 07.07.2025 de Uranüs Boğa burcundan çıkıp İkizler burcuna geçecek

5) 08.11.2025 de Uranüs İkizler burcundan çıkıp tekrar Boğa burcuna geri dönecek.

6) 26.04.2026 de Uranüs Boğa burcundan çıkıp İkizler burcunda uzun süreli kalacak...  

Uranüs'ün Boğa burcundaki yansımalarını doğru kavrayabilmek için Boğa burcu ve Uranüs'ün temel özelliklerini bir hatırlamakta yarar var.

Boğa burcunun temel özellikleri;

Sahip olmak, muhafaza etmek, keyif almak, huzur bulmak, dinginliği kalıcı hale getirmek, maddi dünyayı beş duyu aracılığıyla kavramak, sağlam yapılar inşa etmek, güven vermek, istikrar sağlamak, uygulamacılık, yumuşaklık, rahatlık, doğallık, sadelik, sessizlik, sabır, dayanıklılık, ağırlık, tembellik, inatçılık, sabit bakış açısı, maddeye düşkünlük, para kazanmak ve biriktirmek, dokunmak, ayağın yere basması, haz duymak, yaşam severlik (biyofilik karakter), hayattan zevk almak, yemek ve içmekten tat almak, dünya nimetlerine şükretmek.

Uranüs'ün temel özellikleri;

Tahmin edilemezlik, anilik, sürprizler, sarsan, titreten, çarpan, elektrik yükleyen, şok eden, kopartan, fırlatıp atan voltaj yükselten keskin etkiler. Aynı zamanda bilinç sıçratıcı, farkındalık artırıcı, bireyleştirici ve özgürleştirici uyarıcı etkiler. Ayrıca devrim ve reformları hazırlayan, asileştiren, baş kaldıran, bağımsızlaştıran, anarşiye sürükleyen, bölüp parçalayan, alt üst eden tetikleyici etkiler. Keşif ve icatları artıran, "buldum-evraka" efekti yaratan, bilim ve teknolojik gelişimleri hızlandıran şimşek ve yıldırım etkileri. Yenileyen, tazeleyen, canlandıran, beyin fırtınası yaratan, güvenilmez, tutarsız, huzursuzluğu ve gerginliği tırmandıran deli bozuk etkiler....

Uranüs'ün Boğa burcundaki öznel etkileri;

Boğa burcunun varolanı sabitleyen, sağlamlaştıran ve mevcuda sahip çıkan, koruyan, biraz da tekelci yapısal özellikleri dikkate alındığında elbette Uranüs, Boğa burcunun korkulu rüyası olacaktır. Alışkanlıklarına sıkı sıkıya bağlı kalan, yenilik ve değişimden pek haz etmeyen, rahatına düşkün, dürtülmeden harekete geçmeyen ağır kanlı Boğa burcu, eğer bu değişim ve yenilik rüzgarlarının karşısında gerekli esnekliği gösteremezse huzurunun bozulacağı ve keyfinin kaçacağı kesindir. Dahası ciddi kırılmalar yaşayacağı da bir gerçektir. Yaklaşık 84 yılda bir tekrarlayan ve 7 yıl sürecek olan bu döngüyü Boğa burcu ömründe sadece bir kez görebileceğinden son derece önemlidir. Boğa burcu kadar, belki de daha fazla etkilenecek olan grup ise Güney Ay Düğümü Boğa (GAD) olanlardır zira bu grupta Boğasal özellikler son derece içgüdüseldir. Değişim ve yeniliğe direnç adeta bir refleks olarak çalışır. Güney Düğüm Boğa olanlar tabiri caizse tam bir Oturan Boğa'dır. Bu nedenle Uranüs'ün şimşek ve yıldırım etkisine en çok hedef olabilecek grup da onlardır. Kolaylık sağlaması açısından GAD Boğa'nın belirli tarihleri kapsayan şeması;

1) 05 Ekim 1956  dan, 16 Haziran 1958 kadar doğanlar

2) 11 Temmuz 1975 den, 07 Ocak 1977 kadar doğanlar

3) 02 Şubat 1994 den, 31 Temmuz 1995 kadar doğanlar

4) 30 Ağustos 2012 den, 18 Şubat 2014 kadar doğanlar.

Boğa burcu ve GAD Boğa olanların haricinde Ay, Yükselen, Tepe noktası Boğa burcu olanlar da değişim ve yeniliklere en açık olanlardır. Aynı zamanda her kişinin doğum haritasında Boğa burcunun kestiği ev (hayat alanı) konuları ile ilgili etkiler açığa çıkacaktır. Özellikle Boğa burcunda gezegen birikimi (stellium açı kalıbı) olan kişilerde domino etkisi söz konusu olabilir. Her insanın doğum haritası gökyüzünün çok özel bir iz düşümü olduğundan biricik ve kendine özeldir. Bu nedenle buradan herkese uygun bir reçete sunmak mümkün değildir. Sadece Boğa burcu veya Boğa burcu enerjisi kuvvetli olanlara şu gerçeği hatırlatabiliriz.

"Değişmeyen tek şey değişimdir"

Öyleyse "at gözlüğü" çıkarılıp bir kenara konulmalı, olabildiğince esnemeli, değişim ve yenilik rüzgarlarının içeri girebilmesi için pencereler aralanmalıdır. Öznel etkiler konusunda daha fazla bilgiye ihtiyaç duyanlar güvendikleri bir astroloğa doğum haritalarını yorumlatabilirler zira 2018  ve 2019 yılları gökyüzünde peşpeşe değişimlerin yaşanacağı yıllar olacağından titizlikle analiz edilmesi gerekir. Uranüs'ün Boğa burcuna geçmesinin haricinde Chiron(*) Koç burcuna, Jüpiter Yay burcuna, Ay düğümleri Yengeç-Oğlak aksına geçecektir. Tüm bu etkilerinin olumlu ve olumsuz yansımalarına hazır olmak kişinin bilinç düzeyi ile doğru orantılı olduğu kadar, astroloji konusunda alacağı doğru bilgilendirme ile de yakından bağlantılıdır. Bir sonraki bölümde Uranüs Boğa burcu döngüsünün toplumsal ve evrensel ölçekte nesnel etkilerine yer verilecektir.  

 (*) Chiron bir gezegen olmayıp bir asteroittir. Bir süredir doğum haritası yorumlarına dahil edildiğinden burada belirtme gereği duyduk.

ÖNCEKİ YAZI JÜPİTER'İN ASTRONOMİK ÖZELLİKLERİ SONRAKİ YAZI URANÜS BOĞA BURCUNDA (2)
Harika Bir Talihsizlik (XII)
Harika Bir Talihsizlik (XII)
12.06.2024 10:52:57
Harika Bir Talihsizlik (XI)
Harika Bir Talihsizlik (XI)
06.06.2024 13:47:20
Harika Bir Talihsizlik (X)
Harika Bir Talihsizlik (X)
29.05.2024 11:37:23
    1 adet yorum
  • Comment Author
    Tülay Çeri
    26.01.2019 11:07:08

    Merhaba , ben bir boga burcu olaraktan, doğum haritamı merak ediyorum . Sevgiler

Yorum Yazın