Eylül Esintisi - YÜREĞİNİ KORU

YÜREĞİNİ KORU

Daha önce yazdığım üzere bugün; 21.8.2017 de tam güneş tutulması var. Tutulma Aslan burcunun 28 derece 53 dakikasında gerçekleşecek ve 2 dakika  45 saniye sürecek. Tutulma akşam saatlerine denk geldiğinden ülkemizden izlenemeyecek. Tutulma  Kuzey Amerika kıtasının bazı eyaletlerinde tam olarak, bunun dışında kalan bölgelerde ise kısmi bir şekilde izlenebilecek.

ABD, günlerdir tutulma ile ilgili büyük bir kampanya yürütüyor, festivaller düzenliyor ve tüm dünyanın dikkatini üzerine çekmek için elinden ne geliyorsa fazlasıyla yapıyor. Tutulma tüm popülaritesiyle dünya gündemini meşgul edince  okuyucularım da benden ısrarla tutulma hakkında yazmamı istediler. Hatırlayacağınız üzere ben bu ay içinde tutulmalarla ilgili üç yazı paylaştım. Sırasıyla;

1) Ağustos Ayı

2)Güneş Tutulması ve Başlıca Türleri

3)Doğum Öncesi (Pre-Natal Eclipse) Tutlma

Burada tutulmalarla ilgili oldukça zengin bilgiler mevcut, merak eden okuyucularımın bu yazılara bir göz gezdirmesinde fayda var. Eğer benden beklediğiniz ABD popülaritesini destekleyen bir yazı yazmam ise üzgünüm bunu yapamam. Benim araştırma ve çalışma alanım belli; İNSAN YARADILIŞI VE GELİŞİMİ. Beni takip eden okuyucularım, astrolojiyi sadece bu konuda bir kılavuz olarak kullandığımın eminim ki farkındalar. Politika, doğa olayları veya diğer alanlarda yazmama ilkesini benimseyen biri olarak beni bu konuda anlayışla karşılayacağınıza inanıyorum. İnsana dair kuvvetle koruduğum inancımı yitirmediğim sürece bu alanda yazılarım sürecek. Diğer konular manipüle edilmeye çok açık olduğundan astrolojinin bu alanda ister istemez kötüye kullanılabileceğini düşünüyorum. ABD' nin elinde çok güçlü bir Haarp teknolojisi olduğu, dünyanın en ücra köşesine bile uzandığı, bir tektonik dalgayla deprem yaratabildiği, iklim silahları ile fırtına ve seller oluşturabildiği artık aşikar. Politik olarak da dünyanın muhtarı kesildiği artık bilinen bir gerçek. Şimdi astronomik bir fenomen olan Güneş tutulmasını bahane edip istediği olayı kurgulayıp, sahneye koyabilir ve gerçekleştiğinde de zaten astrologlar da bunu öngörmüştü deyip kendini işin içinden bir güzel sıyırabilir zaten bunu da yapıyor o nedenle ben bu tür yorumlarda bulunmam. Meraklısı bu tür bilgilere rahatlıkla ulaşabilir zira bu korku dolu senaryolar her yerde kol geziyor.

Şimdi bana dünyanın efendilerinin elinde her şeyi manipüle edecek güç varsa insan yaradılışı bunun dışında kalabilir mi diye sorabilirsiniz. Elbette insanların beyni de bu doğrultuda kodlanıyor. Sadece çevre kirliliği yaşamıyoruz inanılmaz bir bilgi kirliliği içinde debeleniyoruz. Ama tek tek insanların iç dünyalarını ele geçirmeleri, yüreğinin sırrını çözmeleri o kadar kolay değil, hele siz izin vermezseniz hiç değil! İnsanları yönetmenin bilinen en eski yolu korku salmaktır. Din de, politika da yıllarca bunu yapmıştır ve yapmayı da sürdürüyor. Sizi korkutmalarına izin vermeyin. KORKMAYIN. Bana Aslan burcundaki bu tutulmayı tek cümle ile ifade et derseniz bunu seve seve yaparım;

 "YÜREĞİNİ KORU"        

Ve George Orwell' ın sözlerini yaz bir kenera;

"Yaptığınız, söylediğiniz ya da düşündüğünüz her şeyi en küçük ayrıntısına kadar açığa çıkarabilirlerdi; ama nasıl işlediğini sizin bile bilmediğiniz yüreğinizin içi, sırrını korurdu."   

 

 

 

ÖNCEKİ YAZI SEVDİĞİNİ MERTÇE SEVEN KİŞİ... SONRAKİ YAZI ZAMAN ASLAN İKEN.... (6)
Anka (Phoenix) Takımyıldızı
Anka (Phoenix) Takımyıldızı
12.07.2024 10:54:13
Tavus Kuşu (Pavo) ve Turna (Grus) Takımyıldızları
Tavus Kuşu (Pavo) ve Turna (Grus) Takımyıldızları
10.07.2024 15:30:53
Uçan Balık (Volans) ve Cennetkuşu (Apus)Takımyıldızları
Uçan Balık (Volans) ve Cennetkuşu (Apus)Takımyıldızları
04.07.2024 12:33:02
Yorum Yazın