Eylül Esintisi - ZAMAN ASLAN İKEN.... (6)

ZAMAN ASLAN İKEN.... (6)

Tarihte kraliyet ailelerinde görüldüğünden "Asil Hastalık" diye ünlenen bir hastalık vardır, adı Hemofilidir. Bu kan pıhtılaşma mekanizmasının bozuk olduğu, aşırı kanama ile karakterize kalıtsal bir kan hastalığıdır.Hemofiliyi meydana getiren gen resesif (çekinik) olup “X” eşey kromozomu ile aktarıldığından hastalık kadınlarca taşınır ama sadece erkeklerde görülür. Kraliçe Victoria bir taşıyıcı olduğundan hemofili başta İngiltere olmak üzere İspanya, Almanya ve Rus saraylarına kadar yayılmıştır. Esasında Hemofili hastalığının geçmişi kraliyet ailelerinin öncesine dayanır. Ancak kraliyet aileleri sayesinde dikkat çektiğinden "kraliyet hastalığı" diye nam salmıştır. Aslında bu hastalık traji-komik bir biçimde "Genetik lanet" den başka bir şey değildir! Hemofili tablosunun başında "eril- dominant- baba" temel özellikleri ile Güneş, "dişi- resesif- anne" temel özellikleri ile Ay başrol oynar. Ay'ın karanlık yüzü de fazlasıyla işin içindedir ancak bu konuda yeterince bir inceleme imkanım olmadığından daha fazlasını söylemek durumunda değilim. Bu konu da zaten daha fazla araştırmaya muhtaçtır.

Aslan burcu enerjisinin bedenimizdeki en temel yansıma alanı Kalp ve sırt bölgesidir. Bu konuda belki biraz daha fazlasını söyleyebilirim. Her şeyden önce erkekler-bilhassa aşırı ateş elementi olanlar-genetik yapıları gereği kalp ile ilgili rahatsızlıklara kadınlardan daha fazla yatkındır. Astroloji de bu görüşü doğrular, çünkü Güneş en güçlü eril enerji kaynağıdır. Kadınlar menopoz dönemine kadar kalp krizi riskinden korunurlar, ancak menopoz döneminden sonra risk artar. Çünkü menopoza giren kadının, kadınlık hormonu seviyesi süratle düşerken, yapısında belirli miktarda bulunan erkeklik hormonu seviyesinde bir değişiklik olmaz hatta bazı durumlarda erkeklik hormonu kadınlık hormonun önüne geçebilir. Bu durum özellikle Aslan burcu başta olmak üzere ateş elementi fazla olan kadınlarda kalp krizi riskini yükseltir. Özetle menopoz döneminden sonra kadın da erkek kadar kalp krizine açık hale gelir.

Aslan burcu veya Aslan enerjisi (bilhassa Yükselen- Ay ve Ay Düğümleri Aslan) yoğun olanların kalp ve sırt sağlığına özen göstermesinde yarar vardır. Her şey bir yana Kalp sevginin doğduğu ve tüm evrene dalgalar halinde yayıldığı hayati bir kaynaktır. Eskiler her şey kalpte kurulur der. Aslan burcu sevme yeteneğini kaybettiğinde hayat kaynağı kurur, sevilmediğine inandığında kalbi teklemeye başlar. Kalbi besleyen, kalbi çarptıran aşk ve sevgidir. Aslan aşk ile sevgi ile var olur. Her ne pahasına olursa olsun aşk ve sevgiden asla vazgeçmemelidir. Yaratıcı ve oyuncu yanını kesinlikle kaybetmemelidir. Aslan burcu için çocuk son derece iyileştirici olduğundan çocuklarla olan bağını sıkı ve ilişkisini canlı tutmalıdır. Sırt için tek bir şey söyleyebilirim; Aslan her daim sırtını sağlama almalıdır. Bu kadar çok tanrısal armağanla taçlandırılan ve yeryüzünde yarı tanrı-tanrıça gibi dolananın düşmanı çok olur. Aslan yer yüzünün açık krallığıdır ama yer altının gizli krallıkları da vardır ve hiç boş durmaz. Bu sebepten Aslan düşmanını daima göz önünde tutmalı, asla sırtını dönmemelidir.     

 

 

 

ÖNCEKİ YAZI YÜREĞİNİ KORU SONRAKİ YAZI
Harika Bir Talihsizlik (XII)
Harika Bir Talihsizlik (XII)
12.06.2024 10:52:57
Harika Bir Talihsizlik (XI)
Harika Bir Talihsizlik (XI)
06.06.2024 13:47:20
Harika Bir Talihsizlik (X)
Harika Bir Talihsizlik (X)
29.05.2024 11:37:23
Yorum Yazın